Petek Temizliğinin Demirdöküm Kombiye Faydası

Petek ve Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?
Bu soruya cevap vermeden önce petek temizliğinin bir bakım çalışması olduğunu belirtmeliyiz.
Petek ve tesisat temizliği yapılırken, asit içeriği olmayan kimyasal ve makine kullanmak şarttır.
Petek temizliği için makineyi kombi tesisatına bağlarken evdeki en doğru noktanın seçilmesi gerekir.
Bağlantının doğru yapılması evin kirlenmesini önleyip, dışarıya atılacak tortu ve kireç parçalarının uzun yol almasını engelleyecektir. Genelde bağlantı için tercih edilen bölgeler kombinin altı ya da banyodaki havlupan vanalarıdır. Kullanılan makinenin hava ve suyla çalışması en önemli konulardan biridir.
Kalorifer borularının hacim olarak küçük olduğu ısıtma tesisatlarında, sıkıştırılmış hava ve su, radyatörün içerisine girdiği anda geniş bir alanla karşılaşır. Peteğin dibine oturmuş tortuları bir anda havalandırarak sistemden dışarı atmayı sağlayan makineler 2 ila 3 bar arası çalışmaktadır. Çıkış borusundan temiz su gelene kadar petek temizleme işi sonlandırılamaz. Radyatör temizliği yapıldıktan sonra, kalorifer tesisatının büyüklüğüne göre bazik özelliğe sahip koruma ve temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçalar yerine takılır. Kombinin su seviyesi ayarlanıp peteklerin havası alındıktan sonra sistemi çalıştırabilirsiniz.

Petek Temizliğinin Demirdöküm Kombiye Faydası
Petek temizliğinin Demirdöküm kombiye faydası Petek temizliği kombi’nizin daha verimli çalışmasını sağladığı gibi yüksek ısıda verim almanızı sağlar.
Şöyle ki temizliği yapılmış bir tesisattan ısı bakımından verim almak daha yüksektir.
Bu sebeple kombi’nizin enerji tüketimi yarıya inerek tesisat içerisinde sıcaklığın dolaşımı hem kolay hemde hızlı olacaktır.
Temiz bir tesisatta kombi çalışma hızı ve kombinin tükettiği enerji minimize olacak sizde daha uygun fiyata ısınmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız.
Demirdöküm Kombi tesisat temizliğinden sonra çalıştırdığınızda kombi’nizin daha az arıza gösterdiğini fark edecek ve Demirdöküm kombi çalışma prensiplerinde
fonksiyonel tüm işlemleri tamamladığını farkedeceksiniz.

Daha detaylı bilgi için Pendik Demirdöküm Servisi 0216 397 9004  numaradan iletişime geçebilirsiniz.
www.uzmanlarpetektemizleme.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir